...

masaje.pl

Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż pleców

Masaż relaksacyjny, to zabieg skierowany zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. W naszym wrocławskim salonie rekomendujemy go każdemu, kto potrzebuje ogólnego odprężenia organizmu i preferuje delikatniejsze, bardziej odprężające techniki masażu.

Umów wizytę

Czym jest masaż relaksacyjny?

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest wprowadzenie całego ciała w stan ogólnego relaksu i odprężenia. Kluczowe jest rozluźnienie mięśni i ukojenie zmęczonego organizmu.

W salonie Masaje realizujemy ten cel w trzech wymiarach. Najważniejszym i głównym z nich jest sam masaż. Dokładamy wszelkich starań, by dopasować swoją pracę do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Podczas zabiegu kładziemy też nacisk na dwa inne aspekty: aromaterapię oraz muzykoterapię. 

Używamy najlepszej jakości olejku do masażu relaksacyjnego, by nawilżyć i odżywić skórę, ale także po to, by wprowadzić delikatny, odprężający zapach. Zapewniamy także nastrojową muzykę, która pomaga się wyciszyć i stonować wszelkie napięcia nerwowe. Dzięki temu pomagamy naszym klientom zrelaksować się i uspokoić na każdym poziomie.

Jak dokładnie przebiega masaż w gabinecie Masaje?

Jak przebiega masaż relaksacyjny?

Każdą sesję w naszym wrocławskim salonie rozpoczynamy od zaproponowania filiżanki autorskiej herbaty. To doskonała okazja, by przeprowadzić krótki wywiad z klientem i odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Podczas masażu decydujący jest dobór technik, ponieważ nasi doświadczeni masażyści w tym przypadku świadomie stosują te delikatniejsze, bardziej relaksujące ruchy. A dzięki stopniowemu wprowadzaniu w kolejne etapy masażu, dbamy najpierw o powierzchnię ciała, a następnie o głębsze warstwy skóry i mięśni, by kompleksowo zrelaksować cały organizm.

Techniki wykonywania masażu relaksacyjnego

Podczas tego masażu wykonujemy klasyczne techniki, takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, rolowanie (poprzeczne oraz podłużne), oklepywanie i wibrację.

Bazując na swoim doświadczeniu nasi masażyści dopasowują tempo oraz chwyty tak, by ciało przede wszystkim odpoczęło i całkowicie się zregenerowało. Masaż jest delikatny, ruchy wykonywane z wyczuciem, a jednocześnie na tyle zdecydowanie, by wpłynąć na dobrostan całego organizmu poprzez usunięcie ciążącego napięcia mięśni.

Działanie masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny, który wykonujemy w salonie Masaje, ma na celu przede wszystkim:

– przyjemnie rozgrzewa ciało

– rozluźnia zmęczone i napięte mięśnie, dając odpoczynek i ulgę

– regeneruje mięśnie i wspiera ich odnowę, szczególnie po męczącym lub stresującym dniu

– poprawia elastyczność skóry i pobudza ją do regeneracji, a zastosowane olejki wspierają poprawę jej wyglądu

– dzięki arteterapii i muzykoterapii zasadniczo poprawia stan psychofizyczny i pomaga się gruntownie zrelaksować.

Jakie są korzyści z masażu relaksacyjnego?

To masaż, który widocznie zmniejsza stres, pomaga rozładować nagromadzone emocje i uwalnia od napięcia całe ciało. Ponadto pozytywne działanie towarzyszącej muzyki i aromaterapii daje wyciszenie psychiczne, całościowo poprawiając nastrój.

Odprężające i kojące działanie masażu wspiera także niwelowanie bólu i napięć mięśni. Ukojenie, jakie klienci odczuwają po zakończonej sesji, pozwala z większym spokojem i pozytywnym nastawieniem wrócić do obowiązków dnia codziennego.

Dla kogo masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny polecamy dla kobiet i dla mężczyzn. To odprężający zabieg dla osób ceniących sobie lekkie i delikatne masaże, a jednocześnie chcących widocznie poprawić ogólny dobrostan psychofizyczny całego organizmu.

Ten rewitalizujący masaż, który wykonują doświadczeni masażyści w naszym gabinecie we Wrocławiu, z pewnością spełni oczekiwania szczególnie tych osób, które poszukują delikatniejszej i bardziej relaksującej wersji masażu klasycznego.

Umów wizytę

Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego

Poniżej prezentujemy listę przeciwwskazań do wykonania masażu klasycznego:

– świeże skręcenia i stłuczenia

– ostry zespół Sudecka

– zmiany i choroby skórne (np. ropne wypryski)

– choroba nowotworowa

– świeżo przebyty zawał

– żylaki lub stany zapalne żył

– gorączka

– nadciśnienie tętnicze

– osteoporoza, endoprotezy, pęknięcia kości

– świeżo przebyte operacje

Masaż relaksacyjny ma na celu odprężenie i przywrócenie równowagi organizmu, dlatego tak ważne jest, by zadbać o bezpieczne wykonanie zabiegu.

Przygotowanie do sesji masażu relaksacyjnego

  1. Należy zdjąć biżuterię i spiąć włosy.
  2. Godzinę przed masażem należy powstrzymać się od jedzenia.
  3. Skóra do masażu powinna być sucha – należy unikać kremów, olejków itd.
  4. W przypadku masażu relaksacyjnego z dojazdem na terenie Wrocławia, należy przygotować miejsce na rozłożenie stołu do masażu oraz duży ręcznik do przykrycia ciała.

Jak często wykonywać masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny można wykonywać według zapotrzebowania. W Masaje zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta i chętnie doradzamy również w kwestii częstotliwości wykonywania zabiegów.

Oczekiwane efekty po masażu relaksacyjnym

Już po jednej sesji tego masażu nasi klienci mogą oczekiwać odprężenia i poczucia rozluźnienia na powierzchni całego ciała. Dzięki delikatnym ruchom pełnym wyczucia, masaż pozostawia organizm rozluźniony i wypoczęty. Znika uczucie napięcia, a ciało jest ukojone.

Wyraźnie odczuwalne jest również poczucie uwolnienia i lekkości – wzmacnia się poczucie bezpieczeństwa i beztroski.

Dzięki poprawie ukrwienia i cyrkulacji krwi, efekty są widoczne również na skórze. Staje się ona bardziej miękka, elastyczna i wygładzona.

Zalecenia po masażu relaksacyjnym

Należy pamiętać o piciu wody oraz powstrzymać się od wysiłku fizycznego, by wesprzeć regenerację i odnowę organizmu.

Umów wizytę

Odpowiedź otrzymasz maksymalnie w ciągu godziny

Zadaj nam pytanie

Masaż stacjonarny | Masaż z darmowym dojazdem na terenie Wrocławia

Masaż mobilny:
Darmowy dojazd na terenie Wrocławia
Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.