...

masaje.pl

Klasyczny

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to zabieg, który rekomendujemy po ciężkim dniu w pracy, jako odnowę po intensywnym treningu lub dla chwili relaksu. Masaż klasyczny, który wykonujemy w naszym salonie Masaje we Wrocławiu, doskonale odpowiada na te potrzeby. Poniżej prezentujemy
szczegóły zabiegu.

Masaż Wrocław

Umów wizytę

Czym jest masaż klasyczny?

Masaż klasyczny to zabieg, w którym podchodzimy całościowo do potrzeb ciała. Wykonujemy sprężyste, rytmiczne ruchy o odpowiednim nasileniu i w określonym tempie, by zadbać o każdy mięsień i tkankę, a także układ naczyniowy organizmu. Profesjonalny masaż klasyczny, który oferujemy w naszym salonie Masaje we Wrocławiu, obejmuje 8 poniższych technik, które wykonujemy zgodnie z podaną kolejnością:

1. Technika głaskania
2. Technika rozcierania
3. Technika ugniatania
4. Technika ucisków
5. Technika oklepywania
6. Technika wibracji
7. Technika roztrząsania
8. Technika wałkowania

W ten sposób mamy pewność, że ciało bezpiecznie przyjmie masaż i otrzyma wsparcie w pełnej regeneracji.

Jako specjaliści w swojej dziedzinie mamy świadomość, że każdy ruch podczas masażu ma znaczenie. Dlatego dbamy o to, by zabiegi wykonywane były z największą precyzją. Dzięki temu nasi klienci nie tylko osiągają rewitalizację i rozluźnienie, ale także wewnętrzną równowagę.

Jak przebiega masaż klasyczny?

Cały proces możemy podzielić na 3 etapy.

Kluczowe jest dla nas indywidualnie podejście, dlatego w pierwszej kolejności poznajemy oczekiwania klienta i zbieramy informacje na temat zdrowia. Dzięki temu mamy możliwość idealnie dopasować zabieg do potrzeb każdego klienta.

Krótko wyjaśniamy, jak będzie wyglądała sesja. Oferujemy także herbatę lub wodę, ponieważ komfort klienta i dbałość o przyjemną atmosferę są dla nas najważniejsze.

Sam masaż wykonujemy z wykorzystaniem olejków i kosmetyków najwyższej jakości. A z jakich technik korzystamy?

Techniki wykonywania masażu klasycznego

Zgodnie z zasadami masażu klasycznego, wykonujemy kolejno: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, rolowanie (poprzeczne oraz podłużne), oklepywanie i wibrację.

Dzięki stopniowemu wzmacnianiu bodźca ciało jest delikatnie wprowadzane w kolejne etapy masażu. Najpierw dbamy o pracę nad powierzchnią ciała, a później nasze ruchy pobudzają do regeneracji głębsze warstwy mięśni i tkanek.

Działanie masażu klasycznego

Masaż klasyczny, który oferujemy w Masaje, działa na wielu istotnych płaszczyznach. Oto one:

– rozgrzewa ciało, poprawiając jego ukrwienie i ogólne funkcjonowanie
– rozluźnia zmęczone i napięte ciało
– regeneruje mięśnie i pozwala na ich odpoczynek po intensywnym treningu
– poprawia elastyczność skóry i pobudza do regeneracji
– poprawia ogólny stan fizyczny i psychiczny, dzięki relaksowi i towarzyszącej aromaterapii.

Jakie są korzyści z masażu klasycznego?

Po treningu masaż klasyczny pomaga wesprzeć ogólną regenerację ciała. Niweluje ból i dyskomfort przepracowanych mięśni i przygotowuje na kolejne sesje treningowe.

Po męczącym dniu w pracy pomoże rozluźnić napięte i ściągnięte mięśnie całego ciała. Uwolni od dyskomfortu plecy i zadziała przeciwbólowo na okolice karku i ramion oraz złagodzi ból przeciążonych mięśni.

Po pracowitym tygodniu pomoże się rozluźnić, zrelaksować, przywrócić równowagę psychofizyczną oraz przygotować na kolejne wyzwania.

Dla kogo masaż klasyczny?

Masaż klasyczny w Masaje rekomendujemy właściwie każdemu. Skutecznie przeciwdziała zmęczeniu po pracy lub po treningu, pozwala się zregenerować po stresującym tygodniu, rozluźnia sztywne ciało, napięte w wyniku nawału stresu i obowiązków.

Oferujemy masaż we Wrocławiu dla osób trenujących, wykonujących pracę siedzącą i pracę fizyczną, a także dla osób ceniących sobie relaks i potrzebujących chwili dla siebie.

Umów wizytę

Przeciwwskazania do masażu klasycznego

Oto lista przeciwwskazań do wykonania masażu klasycznego:

– świeże skręcenia i stłuczenia
– ostry zespół Sudecka
– zmiany i choroby skórne (np. ropne wypryski)
– choroba nowotworowa
– świeżo przebyty zawał
– żylaki lub stany zapalne żył
– gorączka
– nadciśnienie tętnicze
– osteoporoza, endoprotezy, pęknięcia kości
– świeżo przebyte operacje

Masaż klasyczny wykonujemy na całym ciele, a naszym celem jest regeneracja i odnowa. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o brak przeciwskazań i wykonać zabieg całkowicie bezpiecznie.

Przygotowanie do sesji masażu klasycznego

1. Należy zdjąć biżuterię i spiąć włosy.
2. Godzinę przed masażem należy powstrzymać się od jedzenia.
3. Skóra do masażu powinna być sucha – nie należy się smarować kremami ani oliwkami.
4. W przypadku masażu klasycznego z dojazdem na terenie Wrocławia, należy przygotować miejsce na rozłożenie stołu do masażu oraz duży ręcznik do przykrycia ciała.

Jak często wykonywać masaż klasyczny?

W Masaje dbamy o każdego klienta tak, jak tego potrzebuje i zapewnimy indywidualne podejście. Można korzystać z masażu regularnie, ale w niektórych przypadkach nasz zespół ustala mniejszą częstotliwość, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo klienta.

Oczekiwane efekty po masażu klasycznym

Po zakończonej sesji masażu klasycznego nasi klienci odczuwają rozluźnienie i poczucie lekkości na całym ciele. Mięśnie odpoczywają, dolegliwości bólowe ustępują, a ogólna poprawa ukrwienia wspomaga procesy regeneracji organizmu. Dzięki temu klienci zyskują także lepsze samopoczucie i osiągają relaks. Masaż klasyczny koi i rozluźnia, a jednocześnie daje ciału sygnał do odbudowy i regeneracji. Dlatego warto
zadbać o siebie także po zabiegu.

Zalecenia po masażu klasycznym

To istotne, by powstrzymać się od aktywności fizycznej i dać organizmowi czas na odpoczynek. Bardzo ważne jest także picie odpowiedniej ilości wody.

Potrzebujesz masażu klasycznego? A może szukasz innego sposobu regeneracji? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni zabieg w naszym salonie we Wrocławiu.

Umów wizytę

Odpowiedź otrzymasz maksymalnie w ciągu godziny

Zadaj nam pytanie

Masaż stacjonarny | Masaż z darmowym dojazdem na terenie Wrocławia
Ankieta przed masażem oraz instrukcja przed masażem

Masaż mobilny:
Darmowy dojazd na terenie Wrocławia
Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.