...

masaje.pl

Klasyczny

Masaż biurowy

Masaż biurowy

Pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w pozycji siedzącej, przy komputerze, narażeni są na bóle kręgosłupa i dyskomfort w obrębie karku i ramion. To może przeszkadzać w skupieniu i odbierać satysfakcję w pracy. Krótka przerwa na podstawowy masaż, który oferujemy w Masaje z dojazdem na terenie Wrocławia, może pomóc się rozluźnić, zregenerować i wrócić do obowiązków z podwójną energią.

Cennik masażu biurowego

Rodzaj masażuCena
Masaż biurowy (20min)80zł

Możliwość pakietowania sauny (+30min)

liczba osóbcena
sauna dla jednej osoby40zł
sauna dla dwojga 70 zł 

Umów wizytę

Czym jest masaż biurowy?

Masaż biurowy, inaczej masaż work site, wykonujemy z dojazdem do miejsca pracy na terenie Wrocławia lub w naszym stacjonarnym salonie masażu. Przyjeżdżamy z całym potrzebnym ekwipunkiem, który obejmuje przede wszystkim specjalnie stworzone krzesło do masażu. Potrzebujemy jedynie udostępnienia pomieszczenia lub zacisznego miejsca (o czym więcej poniżej).

Podstawowym celem masażu biurowego jest rozluźnienie i odciążenie tych mięśni, które podczas pracy przed komputerem są najbardziej narażone na wzmożone napięcie. Masujemy kark, barki i plecy za pomocą podstawowych ruchów o odpowiednim nasileniu. Dzięki temu cała sesja trwa zaledwie 20 minut, a w efekcie zdejmujemy z barków niewidzialny ciężar, który utrudnia skupienie i efektywną pracę.

To doskonałe rozwiązanie dla firm, które cenią swoich pracowników i chcą zapewnić im możliwość regeneracji oraz dla klientów indywidualnych, którzy potrzebują krótkiej chwili relaksu, ale nie mają czasu lub możliwości skorzystać z masażu w salonie.

Jak przebiega masaż biurowy?

Najpierw zbieramy krótki wywiad oraz poznajemy oczekiwania klienta. To szczególnie ważne, ponieważ masaż odbywa się na specjalnie stworzonym krześle. Masażysta dopasowuje jego ustawienia do indywidualnych potrzeb klienta i instruuje, jak prawidłowo na nim usiąść, by było wygodnie.

Z założenia masaż biurowy wykonujemy w ubraniu, jednak zawsze dbamy o dopasowanie do potrzeb klienta, dlatego możemy przeprowadzić sesję również bez koszulki, z użyciem olejków.

Z jakich dokładnie technik korzystamy?

Techniki wykonywania masażu biurowego

Podczas masażu wykonujemy takie techniki, jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, rolowanie, oklepywanie i wibrację. By zadbać o doskonałą kondycję mięśni, stosujemy także elementy strechingu, który wspiera dbanie o prawidłową postawę ciała.

To krótki i przyjemny masaż, podczas którego dbamy o stopniowe przygotowanie mięśni na działanie każdego ruchu i dogłębne pobudzenie głębszych partii ciała. Dzięki temu organizm bardzo dobrze przyjmuje cały proces, zyskując odprężenie i odnowę.

Działanie masażu biurowego

Podstawowym efektem masażu jest natychmiastowe rozluźnienie obręczy barkowej oraz kręgosłupa, co doskonale wpływa na ogólne uczucie lekkości i odprężenie na całej długości pleców.

Oprócz tego możesz oczekiwać również:

– poprawy ukrwienia w obrębie karku oraz tułowia

– uczucia regeneracji i odnowy

– uczucia wypoczętego kręgosłupa

– poprawy samopoczucia, dzięki wyjątkowej chwili relaksu oraz wyciszającej muzyce.

Jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort podczas pracy, ten krótki masaż z pewnością ukoi te dolegliwości.

Jakie są korzyści z masażu biurowego?

Rozluźnienie i odciążenie kręgosłupa przyczynia się do zyskania nowej energii do działania. Usunięcie napięcia i dyskomfortu pomaga skupić się na tym, co naprawdę ważne oraz poprawia ogólne samopoczucie i nastawienie do życia.

Dlatego masaż w miejscu pracy to doskonały pomysł na krótką przerwę, po której łatwiej osiągnąć zamierzone cele, a praca da większą satysfakcję. To rozwiązanie wspiera pracowników bez względu na stanowisko, a co za tym idzie – ma realny wpływ na działanie całej firmy.

Dla kogo masaż biurowy?

Sesję tego krótkiego masażu polecamy przede wszystkim każdej osobie, która pracuje przy komputerze lub prowadzi siedzący tryb życia. 

Najbardziej skorzystają na nim przede wszystkim pracownicy biurowi, którzy są wyjątkowo narażeni na przeciążenie kręgosłupa i napięcie mięśni w obrębie karku i barków.

Jednak z masażu biurowego może skorzystać tak naprawdę każdy, kto chce dać wytchnienie zmęczonym plecom.

Przeciwwskazania do masażu biurowego

Poniżej krótka lista przeciwwskazań do wykonania masażu biurowego:

– świeże skręcenia i stłuczenia

– ostry zespół Sudecka

– zmiany i choroby skórne (np. ropne wypryski)

– choroba nowotworowa

– świeżo przebyty zawał

– żylaki lub stany zapalne żył

– gorączka

– nadciśnienie tętnicze

– osteoporoza, endoprotezy, pęknięcia kości

– świeżo przebyte operacje

Masaż biurowy wykonujemy w obrębie pleców i karku, ale w Masaje najważniejsze jest bezpieczeństwo klienta. Dlatego nie rekomendujemy masażu, jeśli dotyczy Cię którykolwiek przeciwwskazanie.

Przygotowanie do masażu biurowego

Jest to masaż, do którego klient nie musi się specjalnie przygotowywać. Wykonujemy go we Wrocławiu, w miejscu pracy, w ubraniu.

Jeśli chodzi o przygotowanie miejsca, ważne, by było to zaciszne pomieszczenie lub wydzielona przestrzeń. Chodzi przede wszystkim o komfort pracowników.

Jak często wykonywać masaż biurowy?

Takie krótkie, 20-minutowe sesje można wykonywać regularnie, by cieszyć się doskonałą kondycją psychofizyczną każdego dnia pracy, lub raz na jakiś czas, by poprawić morale i samopoczucie pracowników.

W Masaje zawsze służymy indywidualną poradą dla każdego klienta.

Oczekiwane efekty po masażu biurowym

Po zakończonej sesji masażu work site plecy są rozluźnione, a dolegliwości bólowe ustępują. Efekty odczuwalne są szczególnie w obrębie barków i karku, które po masażu będą odprężone i ustąpi uczucie spięcia. Dodatkowo kręgosłup będzie znacznie odciążony.

Co ważne, regularny masaż biurowy pomaga przeciwdziałać efektom siedzącego trybu życia. Wspiera utrzymywanie prawidłowej postawy, zapobiega zwyrodnieniom spowodowanym ciągłym napięciem mięśni i pomaga przywrócić równowagę psychofizyczną całego organizmu.

Zalecenia po masażu biurowym

Najważniejsze, by pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i jeśli to możliwe, powstrzymać się tego dnia od wzmożonego wysiłku fizycznego.

Umów wizytę

Odpowiedź otrzymasz maksymalnie w ciągu godziny

Zadaj nam pytanie

Masaż stacjonarny | Masaż z darmowym dojazdem na terenie Wrocławia

Masaż mobilny:
Darmowy dojazd na terenie Wrocławia
Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.